|  ورود
دوشنبه 01 ارديبهشت 1393
 
 
 
 
26

اولین دوره آموزش و آزمون غیرحضوری فرصت خدمت از روز چهارشنبه 7تیرماه 1391 و از طریق وبسایت رادیو معارفradiomaaref.ir برگزار می گردد. دوره آموزشی فرصت خدمت" اخلاق فردی، اجتماعی و اداری" از تاریخ 16 اردیبهشت ماه  از  رادیو معارف پخش گردیده و فایل های هر برنامه بر روی وبسایت رادیومعارف قابل دستیابی است. درسنامه این دوره بصورت فایل PDF نیز تهیه گردیده و قابل دانلود می باشد. کارکنان محترم دستگاه های دولتی برای شرکت در این آزمون از 7 لغایت 16 تیرماه با مراجعه به سایت رادیو معارف فرصت دارند در این آزمون ثبت نام نموده و به سوالات پاسخ دهند. نمره آزمون بلافاصله پس از امتحان قابل رویت است و گواهی دوره نیز پس از تاریخ 17تیرماه صادر خواهد گردید.

کارکنان محترم دولت در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت رادیو معارف و انتخاب گزینه آموزش رادیویی معارف اسلامی، که در صفحه اول سایت قرار دارد وارد مراحل ثبت نام شده و با قرائت آیین‌نامه و شرایط شرکت در آزمون، در آن شرکت نمایند و نمره خود را نیز بلافاصله دریافت کنند.مبلغ واریزی جهت ثبت نام آزمون یکصد هزار ریال می باشد که به صورت الکترونیکی و از همان طریق سایت رادیو معارف پرداخت می‌شود. به گفته رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی در صورت قبولی، این مبلغ توسط دستگاه‌های مربوطه به کارمندان عزیز عودت خواهد شد.پس از اتمام مهلت آزمون برای قبول شدگان، گواهی شرکت در دوره ارسال می شود. این دوره 16 ساعت آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت است که در بخشنامه شماره 91/26/19/200 مورخه 3/2/91 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور دستگاه های دولتی ابلاغ شده است. همچنین دوره دوم این آموزش‌ها با موضوع تفسیر آیات برگزیده قرآن کریم از تاریخ 17/4/91 از رادیو معارف پخش خواهد شد.

نحوه شرکت در آزمون

داوطلبان با مراجعه به سایت رادیو معارف در سه مرحله ی زیر در آزمون شرکت می‌نمایند:

اول: ثبت نام در آزمون

دوم: پرداخت الکترونیکی هزینه آزمون

سوم: پاسخگویی به سوالات آزمون

نحوه ی ثبت نام در آزمون

;داوطلبان باید فرم مشخصات شناسنامه‌ای و شغلی خود را در سایت آزمون تکمیل نمایند.

نام کاربری تمامی داوطلبان شماره ملی (کد ملی) آنان خواهد بود.

هر داوطلب باید کلمه ی عبور (پسورد) مناسبی برای دسترسی خود تعیین نماید.

طی کردن مراحل بعدی آزمون منوط به داشتن نام کاربری و کلمه ی عبور خواهد بود.

هر داوطلب حتماً می بایست شماره تلفن همراه خود را در هنگام ثبت نام وارد نماید. در صورت فراموشی کلمه عبور، یادآوری آن صرفاً از طریق پیامک به تلفن همراه داوطلب ارسال خواهد شد.

هر داوطلب می بایست محل دقیق خدمت خود را در هنگام ثبت نام مشخص نماید. صدور و ارسال گواهینامه ی پذیرش آزمون، صرفاً از طریق دستگاه محل خدمت کارکنان دولت انجام خواهد شد.

نحوه ی پرداخت الکترونیکی هزینه آزمون

دسترسی به سوالات آزمون فقط بعد از پرداخت هزینه امکان پذیر می باشد.

داوطلبان بعد از انجام ثبت نام باید با نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود وارد سایت شده و پیش از برگزاری آزمون نسبت به پرداخت هزینه‌ی آن اقدام نمایند.

هزینه ی شرکت در آزمون فرصت خدمت بنا بر مصوبه ی مرکز آموزش مدیریت دولتی مبلغ صدهزار ریال (ده هزار تومان) می باشد که می بایست صرفاً از طریق درگاه پرداخت الکترونیک پایگاه آموزش رادیویی پرداخت شود.

داوطلبان با هر یک از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و داشتن رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) می‌توانند هزینه آزمون را پرداخت نمایند.

داوطلب برای پرداخت هزینه آزمون، از طریق گزینه «شرکت در آزمون» از منوی سمت راست صفحه و سپس انتخاب آزمون مورد نظر (فرصت خدمت) به سایت بانک ملی منتقل خواهد شد.

در سایت بانک ملی پس از درج مشخصات کارت عضو شتاب خود، هزینه ی آزمون از حساب شما کسر می شود.

در انتهای مراحل پرداخت با انتخاب گزینه ی «ادامه مراحل آزمون» مجددا از سایت بانک ملی به سایت آزمون راهنمایی می شوید و امکان حضور در آزمون برای شما فعال می شود.

سایت آموزش رادیویی هیچگونه دسترسی به اطلاعات کارت و حساب بانکی شما نخواهد داشت و تمامی مشخصات بانکی شما نزد شبکه ی شتاب محفوظ خواهد بود.

پس از بازگشت از صفحه بانک، لازم است مجدداً از طریق گزینه «شرکت در آزمون» از منوی سمت راست صفحه و سپس انتخاب آزمون مورد نظر (فرصت خدمت) نسبت به شرکت در آزمون اقدام کنید.

طبق دستورالعمل مرکز آموزش مدیریت دولتی، در صورت قبولی در آزمون فرصت خدمت و ارایه ی گواهینامه پایان دوره به اداره یا سازمان محل خدمت خود، هزینه آزمون به شما عودت خواهد شد.

نحوه ی پاسخگویی به سوالات آزمون

بعد از پرداخت هزینه، سوالات آزمون برای شما نمایش داده می‌شود. شما مدت زمان ۴۰ دقیقه برای پاسخگویی به ۳۰ سوال فرصت دارید.

بعد از پاسخگویی به سوالات حتما باید گزینه ی «ارسال پاسخ» را انتخاب کنید تا پاسخنامه ی شما تحویل گرفته شود.

پس از پایان زمان ۴۰ دقیقه، پاسخ ها به صورت خودکار ارسال و تصحیح خواهد شد و سوالات خالی مانده به عنوان پاسخ اشتباه در نظر گرفته خواهند شد.

کاربران بعد از نمایش سوالات نمی توانند از شرکت در آزمون منصرف شوند. پس حتما قبل از مشاهده ی سوالات مطمئن شوید که زمان و آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را در اختیار دارید.

در یک آزمون، تعداد 30 سئوال چهارگزینه‌ای در اختیار هر یک از کاربران قرار داده می شود. چنانچه فرد بتواند حداقل به 22 سئوال پاسخ صحیح بدهد، موفق شده است که حد نصاب لازم را کسب نماید. در این آزمون به پاسخ های غلط نمره منفی تعلق نمی گیرد.

چنانچه فرد نتواند حد نصاب لازم را کسب کند، در آزمون مردود شده و یکبار دیگر می تواند در آزمون شرکت کند.

در صورتی که شرکت کننده در بار دوم نیز نتواند نمره قبولی را کسب کند و بخواهد بار دیگر در آزمون شرکت نماید، لازم است بار دیگر نسبت به پرداخت هزینه شرکت در آزمون اقدام کند.

برای همه قبول شدگان در دوره، گواهینامه صادر خواهد شد.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

* نام

ایمیل

سایت